Парацетамол таблетки при висока температура и болки 500мг х20 Sopharma
Парацетамол Софарма таблетки се използва за лечение на:
лека до средно изразена болка при
главоболие,
мигрена,
зъбобол,
ревматични и мускулни болки,
менструални болки,
възпаление на гърлото,
за облекчаване на неразположението при висока температура и болки при простудни заболявания.
Парацетамол Софарма таблетки съдържа активно вещество парацетамол с изразено болкоуспокояващо и температуропонижаващо действие.
Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.
Парацетамол Софарма таблетки съдържа активно вещество парацетамол с изразено болкоуспокояващо и температуропонижаващо действие.
Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.
Дозировка и начин на употреба
Препоръчителна дозировка:
Възрастни и юноши над 12 години: по 1-2 таблетки 3-4 пъти дневно. Максимална дневна доза - 8 таблетки.
При юноши над 12 години да не се приемат повече от 6 таблетки за 24 часа.
Деца от 6 до 12 години: по 1/2-1 таблетка 3-4" пъти дневно.
Препоръчва се интервалът между 2 приема да е 4-6 часа.
Ако е необходимо, лекарствения продукт може да се приема на всеки 4 часа, но не повече от 4 пъти за 24 часа. Курсът на лечение без консултация с лекар не трябва да бъде по-продължителен от 3 дни.
Препоръчва се интервалът между 2 приема да е 4-6 часа.
Ако е необходимо, лекарствения продукт може да се приема на всеки 4 часа, но не повече от 4 пъти за 24 часа. Курсът на лечение без консултация с лекар не трябва да бъде по-продължителен от 3 дни.
Противопоказания
Прочетете внимателно листовката на лекарствения продукт!
Не приемайте това лекарство, ако сте алергични (свръхчувствителни) към аткивното и/или някое от помощните вещества.
Лекарствената форма не е подходяща за деца под 6-годишна възраст.
Не приемайте това лекарство, ако сте алергични (свръхчувствителни) към аткивното и/или някое от помощните вещества.
Лекарствената форма не е подходяща за деца под 6-годишна възраст.
Активни съставки
Парацетамол 500мг.
(paracetamol)
(paracetamol)
Помощни вещества
Повидон К30, лактоза монохидрат, пшенично нишесте, магнезиев стеарат, талк.
Допълнителна информация
Производител: | SOPHARMA* |
---|---|
EAN code: | 3800010640916 |
Бранд : | PARACETAMOL (SOM) |
Категории
Коментари Парацетамол таблетки при висока температура и болки 500мг х20 Sopharma
ПОДОБНИ ПРОДУКТИ
Нурофен Експрес Форте капсули при висока температура и болки 400мг х10
В наличност
9,99 лв.
Панадол оптизорб таблетки при болка и висока температура 500мг х24
В наличност
4,59 лв.
Нурофен суспензия /портокал/ при висока температура и болка 100мг/5мл 100мл
В наличност
8,49 лв.
Попитайте фармацевт
Работно време: От пон. - пет. 09-17ч. "БЕНУ България" ЕООД не носи отговорност за липсата на консултация с лекар преди употребата на лекарствен или друг продукт.“